nedeľa 26. júla 2015

Ficov SMER diskriminuje nacionalistov, do armády ani polície sa vraj nedostanú

Armáda chce vycvičiť skupiny dobrovoľníkov, majú byť pripravení plniť úlohy ozbrojených síl. S údajnými extrémistami a nacionalistami nerátajú. 

Dnes už nie je žiadnym tajomstvom, že bojaschopnosť slovenskej armády postupne upadá. Nielenže je slabo vybavená, vyzbrojená a prestarnutá, jej kvalitu výrazne znižuje prekvitajúce rodinkárstvo a protekcionalizmus. Pre bežných vojakov neurodzeného pôvodu je teda kariérny postup takmer nereálny. Väčšinu bezpečných a dobre platených miest v armáde už dávno obsadili vyvolení rodinní príslušníci a protekční priatelia oligarchie. Zrejme práve z tohto dôvodu tam podobne ako v polícii nájdeme aj množstvo fyzicky a duševne neschopných jedincov, samozrejme všetka česť výnimkám.




Nízku obranyschopnosť štátu chcú niektorí predstavitelia ministerstva obrany riešiť získavaním dobrovoľníkov z civilného prostredia. Podľa plánovanej koncepcie majú byť skupiny dobrovoľníkov ochotné nasadzovať vlastné životy, najmä keď budú plniť úlohy v bezpečí ukrytých a dobre platených príslušníkov ozbrojených síl. 

Slovenská armáda v rozklade!

Na katastrofálny stav slovenskej armády dnes upozorňuje predseda Asociácie slovenských vojakov Jozef Žarnovičan, ktorý nedávno (3. 7. 2015) uverejnil nasledujúce stanovisko: 

„Slovenská armáda je v rozklade a posledná odbornosť a bojaschopnosť ktorá ostáva , tú vláda prostredníctvom MOSR vysiela ako expedičný zbor na misie mimo našu republiku. Kto teda ostal brániť našich vlastných ľudí, občanov Slovenskej republiky? Slováci majú pravdu, keď nadávajú na Slovenskú armádu, že len odciciavajú peniaze zo štátu a sú k ničomu. Lenže smer ich hnevu je absolútne nesprávny. Hnev nesmie byť smerovaný na vojakov, tí su tu pre nás všetkých , hnev by mal byť smerovaný na politickú reprezentáciu, na volených politikov, pretože len civilní politici rozhodujú o koncepcii armády o jej efektivite a aktívnej činnosti a málo dbajú na názor zostatku vojenskej inteligencie.“ 

Nacionalizmus v armáde a polícii SMER nebude tolerovať 
Podľa čl. 12 ods. 2 Ústavy SR, majú byť základné práva a slobody zaručené na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. 

Pod politické zmýšľanie teda môžeme  zaradiť aj zmýšľanie a hodnoty nacionalistov.

V tejto súvislosti je preto veľmi zarážajúci diskriminačný prístup Ministerstva obrany, ktoré s možnosťou zaradiť nacionalistov do dobrovoľnej vojenskej prípravy vôbec nepočíta.  

Prieniku nacionalistov a údajných extrémistov do armády chce ministerstvo zabrániť najmä spoluprácou s ostatnými ozbrojenými zložkami (pravdepodobne políciou a SIS) , ale aj prísnym a dôsledným výberom záujemcov o vojenský výcvik.

Zavádza SMER kádrové posudky?
Na Slovensku sa tak opätovne dostali pred rok 1989, kedy občan mnohokrát potreboval dobrý kádrový posudok. Najlepší kandidáti pre vojenský výcvik slovenskej armády budú pravdepodobne musieť spĺňať prísne podmienky v oblasti názorov na homosexuálov, imigrantov, Rómov, EU ale aj ochrancov nového svetového poriadku z NATO. V žiadnom prípade nebudú môcť byť nacionalisti. 

Podobne tomu je tomu dnes aj v slovenskej polícii, kde podľa vyjadrení  smeráckeho ministra vnútra Roberta Kaliňáka (15. 6. 2015) všetkých uchádzačov o prácu dôkladne preverujú, aby možnosť infiltrácie polície zo strany nacionalistov minimalizovali.

Pred rokom 1989 predstavoval kádrový posudok spis s údajmi o názoroch a ideologických postojoch občanov. Bol vyhotovený kádrovými pracovníkmi z oddelenia zvláštnych úloh alebo iných podobných oddelení, ktoré mal povinne každý podnik. Veľmi dôležitou súčasťou kádrového dotazníka bol postoj občana k sovietskej okupácii v auguste 1968. Nesúhlas s tzv. "Bratskou pomocou" mohol predstavovať koniec akejkoľvek pracovnej kariéry.



Zdroje:




Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára